Čištění dřevěných schodů

Čištění dřevěných schodů

Dřevěné schody jsou pěkným interiérovým prvkem každé domácnosti. Jejich obliba v případě novostaveb v posledních letech poměrně stoupla, vyžadují ale na druhou stranu i náležitou péči. V tomto článku se tedy podíváme na to, jak o takové dřevěné schody vlastně pečovat a na co v jejich případě nezapomínat.

Schodiště je nepostradatelná součást mezonetových bytů nebo vícepodlažních rodinných domů. Tedy takových typů nemovitostí, se kterými se v posledních letech v případě České republiky roztrhl poměrně velký pytel. Řadu domácností ale trápí údržba o ně, a neví, jak na ni.

Na lakované dřevěné schody použijte suchý nebo vlhký hadr a můžete jej s klidným svědomím také vysávat. Berte ale v potaz, že takový hadr nesmí být zase příliš mokrý, jinak totiž hrozí jejich poškození.

Zapomeňte však na tekutý písek, kyseliny nebo jiné leptavé čistící prostředky. Pokud je znečištění lakovaných dřevěných schodů větší, zkuste vsadit na jarové prostředky nebo přírodní mýdla, která budou dostatečně rozředěná vodou. Ty se Vám navíc mohou hodit i při dalších úklidech v domácnosti.

Část domácností v České republice ale má i olejové a voskované povrchy. Jejich předností je, že jsou antistatické, což v praxi znamená, že mají tendenci odpuzovat špínu nebo prach. I u tohoto typu schodiště ale platí, že na běžnou denní údržbu postačí suchý nebo vlhký hadr. Tu přebytečnou vodu ale musíte co nejdříve utřít, jinak totiž mohou nastat nepříjemné problémy.

Vytištěno z webu www.ekologickyuklid.eu od EkoBIT Ekologický úklid
Více o úklidu domácností

Podobné články

Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak uklízet ekologicky a být maximální šetrný k přírodě a životnímu prostředí.

Jak se zbavit mastných skvrn

Mastnota patří do kategorie nejobávanějších a současně nejhůře odstranitelných druhů znečistění. Mastnota...

Celý článek

Kuchyň srdcem domova: jak se starat o kuchyň na míru

Láska prochází žaludkem, a kde jinde prohlubovat lásku v rodině než právě v kuchyni. Kuchyně na míru se v...

Celý článek

Čištění dřevěných schodů

Dřevěné schody jsou pěkným interiérovým prvkem každé domácnosti. Jejich obliba v případě novostaveb v pos...

Celý článek

Jak čistit žehličku

I žehličky čas od času potřebují adekvátní péči. Jinak na nich totiž mohou zůstat poněkud nevzhledné skvr...

Celý článek