Čištění klávesnice

Čištění klávesnice

Bakterie se často rády shromažďují na klávesnici, a i proto je potřeba ji alespoň občas pravidelně čistit. Existuje na to celá řada způsobů a návodů, ke kterým se jako EkoBIT při pravidelných úklidech kanceláří po celé České i Slovenské republice uchylujeme. Momentálně kancelářské prostory uklízíme u mnoha spokojených klientů třeba v Brně, Bratislavě nebo v Praze a klávesnice jsou to, na co určitě nikdy nezapomínáme.

První efektivní a účinnou možností, jak klávesnici pořádně vyčistit, je její vyfoukání. K tomu může stačit plechovka stlačeného vzduchu. Ještě před tím je ale potřeba klávesnici odpojit od počítače nebo jiného elektronického zařízení. Klávesové zkratky nebo náhodně zmáčknutá tlačítka umí totiž jinak napáchat i pořádnou neplechu.

Jakmile je Vaše klávesnice odpojená, otočte ji vzhůru nohama a stlačeným vzduchem pořádně vyfoukejte. Zaměřte se hlavně na prostor mezi klávesami.

Na to drobnější mytí pak často stačí jen jednoduchý čistící prostředek a hadřík, kterým jednotlivé klávesy otřete. Na mezery mezi nimi pak užijte třeba vatovou tyčinku.

Na horší nečistoty se pak hodí speciální štěteček, který je možné koupit samostatně, nebo v čistící sadě. V řadě případů ale může dostatečně fungovat i jen obyčejný kartáček na zuby, který v porovnání se speciálním štětečkem na klávesnice stojí i mnohonásobně méně. Zubní kartáčky má navíc asi každý z nás i už doma a hodí se třeba i na úklidy jiných částí v bytových domech, nebo třeba i v kancelářích.

Vytištěno z webu www.ekologickyuklid.eu od EkoBIT Ekologický úklid
Úklidové služby v Praze

Podobné články

Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak uklízet ekologicky a být maximální šetrný k přírodě a životnímu prostředí.

10 zaručených tipů na (nejen) jarní úklid

Stanovte si jasné cíle a ty dodržujte. Důležité je si pojem “jarní úklid“ rozfázovat na dílčí úkoly. Tyto úkoly by se měly koncentrovat vždy na jedno místo.

Celý článek

Velký jarní úklid snadno a rychle.

Jarní nálada je už pomalu cítit v probouzející se přírodě. Abychom proudící energii a jarní optimismus pocítili také u nás doma, je třeba prostor řádně uklidit.

Celý článek

Úklid nemusí být jen nepříjemná a obtěžující práce

K čištění a ošetřování předmětů v domácnosti používaly naše babičky snadno dostupné, účinné a levné přírodní prostředky i suroviny. Pojďme se podívat jaké.

Celý článek

Chcete prodat nebo pronajmout byt či dům? Úklid je základ.

Chystáte se do většího, přesídlujete do domku na vesnici nebo jste zdědili byt a chcete ho pronajmout? Pak bude určitě potřeba svůj starý domov připravit.

Celý článek