Jak čistit žehličku

Jak čistit žehličku

I žehličky čas od času potřebují adekvátní péči. Jinak na nich totiž mohou zůstat poněkud nevzhledné skvrny. Možnou příčinou skvrn může být nekvalitní žehlící plocha, kvůli které jsou na žehličce následně stopy po vodních kameni či rzi. U nás v EkoBIT ale víme, jak levně a rychle žehličku vyčistit. Stačit Vám k tomu budou běžně dostupné prostředky, které se nachází v každé domácnosti.

Možná jste se setkali už s tím, že na Vaší žehličce se nachází nejrůznější připáleniny. Pokud tomu tak je, mohly vzniknout jako důsledek nesprávné teploty při žehlení citlivějších tkanin. Pomoci s nimi Vám ale může obyčejný ocet. Hadřík napuštěný otcem totiž můžete položit na žehlící prkno a samotnou žehličkou pak po něm budete přejíždět. Pokud se ptáte, jak dlouho, tak do doby, než se samotné připáleniny nerozpustí.

S připálenou žehličkou ale pomůže také kuchyňská sůl. Tu zabalíte do hadříčku, následně nahřejte žehlící plochu a po připálených skvrnách pomalu přejíždějte. U modernějších žehliček si ji ale spíše vyhněte, neboť jejich povrch jsou poměrně citlivé. V krajním případě můžete vyzkoušet i chemické přípravky, v jejich případě ale následujte informace, které jsou uvedeny na samotném obalu či ve speciálním příbalovém letáku.

Pokud jste si všimli, že na Vaší žehlící ploše se nachází rez, pomůže Vám s ní jedlá soda nebo aceton. Těmito přípravky ji můžete s klidným svědomím potírat. V některých případech ale ani to nepostačí a pro příště můžeme jako EkoBIT doporučit se poohlédnout po žehličce, která nabízí nerezový povrch.

Vytištěno z webu www.ekologickyuklid.eu od EkoBIT Ekologický úklid
Úklidové služby v Praze

Podobné články

Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak uklízet ekologicky a být maximální šetrný k přírodě a životnímu prostředí.

10 zaručených tipů na (nejen) jarní úklid

Stanovte si jasné cíle a ty dodržujte. Důležité je si pojem “jarní úklid“ rozfázovat na dílčí úkoly. Tyto úkoly by se měly koncentrovat vždy na jedno místo.

Celý článek

Velký jarní úklid snadno a rychle.

Jarní nálada je už pomalu cítit v probouzející se přírodě. Abychom proudící energii a jarní optimismus pocítili také u nás doma, je třeba prostor řádně uklidit.

Celý článek

Úklid nemusí být jen nepříjemná a obtěžující práce

K čištění a ošetřování předmětů v domácnosti používaly naše babičky snadno dostupné, účinné a levné přírodní prostředky i suroviny. Pojďme se podívat jaké.

Celý článek

Chcete prodat nebo pronajmout byt či dům? Úklid je základ.

Chystáte se do většího, přesídlujete do domku na vesnici nebo jste zdědili byt a chcete ho pronajmout? Pak bude určitě potřeba svůj starý domov připravit.

Celý článek