Jak na mytí lednice?

Jak na mytí lednice?

Lednice patří k nevíce využívaným zařízením skoro v každé domácnosti. Při relativně nízké teplotě slouží hlavně k uchování potravin. Proto však každá chladnička vyžaduje náležitou a pravidelnou péči, na kterou není vhodné zapomínat.

Pokud se totiž domácnost o chladničku pravidelně nestará, panuje mnoho rizik, které mohou i velmi negativně dopadnout na lidská zdraví. Množí se nebezpečné bakterie nebo písně. Z lednice se line nepříjemný zápach. Díky pravidelnému odstraňování námrazy se zároveň ušetří až 75 procent energie, což při současném růstu cen energií může mnoho domácností velmi ocenit.

K mytí lednice je možné použít obyčejnou vodu s octem. Další variantou je pak i saponát na nádobí, a to třeba i s přídavkem jedlé sody. Ta totiž změkčí vodu a díky svým značným alkalickým vlastnostem odstraní kdejaké nečistoty.

Při mytí lednice je potřeba myslet na to, aby z ní vyndaly veškeré potraviny. Pokud se budou jen přesouvat v rámci lednice, hrozí jejich kontaminace čistícími prostředky. K mytí užijte hadřík nebo čistou houbičku. Ideální je začít v horních prostorách a pokračovat směrem dolů. Nezapomínejte ani na dveře a gumová těsnění. Usazené skvrny nejprve vhodným způsobem navlhčete, odstranění pak bude díky tomu značně jednodušší. Ke konci očistěte i vnitřní část dveří.

Ledničku je vhodné mýt ideálně jedenkrát za měsíc. Kondenzátor a chladící žebra pak alespoň jedenkrát za rok. My v EkoBIT se při pravidelných a ekologických úklidech i lednicím pravidelně a pečlivě věnujeme, a proto nechte tuto nezábavnou práci na nás. Mrkněte na naše webové stránky a popřemýšlejte o objednání naší služby. Působíme hned v několika českých i slovenských městech.

Vytištěno z webu www.ekologickyuklid.eu od EkoBIT Ekologický úklid
Více o úklidu domácností

Podobné články

Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak uklízet ekologicky a být maximální šetrný k přírodě a životnímu prostředí.

Jak se zbavit mastných skvrn

Mastnota patří do kategorie nejobávanějších a současně nejhůře odstranitelných druhů znečistění. Mastnota...

Celý článek

Kuchyň srdcem domova: jak se starat o kuchyň na míru

Láska prochází žaludkem, a kde jinde prohlubovat lásku v rodině než právě v kuchyni. Kuchyně na míru se v...

Celý článek

Čištění dřevěných schodů

Dřevěné schody jsou pěkným interiérovým prvkem každé domácnosti. Jejich obliba v případě novostaveb v pos...

Celý článek

Jak čistit žehličku

I žehličky čas od času potřebují adekvátní péči. Jinak na nich totiž mohou zůstat poněkud nevzhledné skvr...

Celý článek