Jak na orosená okna?

Jak na orosená okna?

Léto se blíží pomalu ke svému konci. České domácnosti se tak už brzy budou muset sžít s chladnějším obdobím, která mimo jiné s sebou přináší i orosená okna. Ty jsou pozorovatelná v novostavbách, ve starších budovách i tam, kde je z nějakého důvodu poněkud zvýšená vlhkost vzduchu. Jde třeba o zimní zahrady s květinami nebo třeba o místnosti s ložním prádlem.

Sražená voda ale na oknech působí neesteticky a pokud stéká, ničí třeba dřevěné rámy oken. Pokud jí je opravdu hodně, má tendenci poškozovat také podlahu nebo zeď, jež se nachází pod oknem. Plastová okna jsou vůči tomuto problému odolnější, ostatní povrchy ale s ní bojují jen těžko. Problémem také je, že vysoká vlhkost může v krajním případě vést i k vytváření hnilobných procesů, jež jsou velmi nepříjemné. Problémem mohou zároveň být i plísně.

U nás v Ekobit jsme díky velké praxi při úklidech domácností či úklidech kanceláří poznali, že tento problém je možné eliminovat díky speciálnímu způsobu větrání. Cestou totiž je větrat několikrát denně – tedy intenzivně – ale jen velmi krátce. Nejúčinnější je, pokud budete své prostory větrat třeba necelých pět minut. Skvělým pomocníkem může být i dostatečný průvan.

Klíčem k úspěchu také je omezení vlhkosti v bytě. Při vaření používejte hrnce, aby pára neunikala do místnosti. Užívejte digestoř a ve vlhkých místnostech zároveň příliš dlouho nenechávejte ani sušák s prádlem. Hodí se i teplovzdušný ventilátor nebo nejrůznější pohlcovače vlhkosti.

Držíme palce, ať s orosenými okny snadno a co nejrychleji zatočíte!

Vytištěno z webu www.ekologickyuklid.eu od EkoBIT Ekologický úklid
Více o úklidu domácností

Podobné články

Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak uklízet ekologicky a být maximální šetrný k přírodě a životnímu prostředí.

Jak se zbavit mastných skvrn

Mastnota patří do kategorie nejobávanějších a současně nejhůře odstranitelných druhů znečistění. Mastnota...

Celý článek

Kuchyň srdcem domova: jak se starat o kuchyň na míru

Láska prochází žaludkem, a kde jinde prohlubovat lásku v rodině než právě v kuchyni. Kuchyně na míru se v...

Celý článek

Čištění dřevěných schodů

Dřevěné schody jsou pěkným interiérovým prvkem každé domácnosti. Jejich obliba v případě novostaveb v pos...

Celý článek

Jak čistit žehličku

I žehličky čas od času potřebují adekvátní péči. Jinak na nich totiž mohou zůstat poněkud nevzhledné skvr...

Celý článek