Jak na záchodové mísy?

Jak na záchodové mísy?

Mezi nejméně oblíbené činnosti v domácnosti rozhodně patří pravidelné mytí záchodové mísy. Jde však o místo plné bakterií, na které je nutné se po určité době pořádně zaměřit. My v EkoBIT díky letitým zkušenostem víme, že úklid toalety není vhodné vůbec podceňovat. Čistá toaleta je totiž základem domácí pohody i harmonie.

Základním předpokladem k úspěchu je výběr správných mycích přípravků. V EkoBIT při pravidelných a ekologických úklidech sázíme na ty, které jsou postaveny na kyselině mravenčí. Zásadně se vyhýbáme agresivním chemických prostředků, které mnohdy snižují životnost i barvu záchodového zařízení.

Při pečlivém mytí toalety nezapomínejte na místa, pro která je typická vysoká koncentrace bakterií. V prvé řadě jde o vnitřní splachovací kruh uvnitř záchodové mísy, který je mnohdy pro běžné čištění jen velmi špatně přístupný. Obrovské množství nečistot i bakterií se však nachází také na sedátku, se kterým pravidelně do přímého kontaktu minimálně jednou denně přijde každý člen vaší domácnosti, a proto na mytí této součásti záchodové mísy taktéž není rozhodně vhodné zapomínat.

A jaký v EkoBIT volíme při mytí osvědčený postup? Nejprve záchodovou mísu spláchneme a nalijeme do ní čistící prostředek co nejblíže okraji mísy. Víko toalety přiklopíme a necháme působit. Mezitím se zaměříme horní část nádrže, splachovadlo, boky i víko záchodového sedátka. Při úklidu nezapomínáme ani na vnější část mísy. Na prolisy a šrouby používáme kvalitní kartáček, který záchodovou mísu zbaví i těch nejmenší nečistot a bakterií.

Důkladně omyjeme záchodové prkýnko i vnitřek mísy, kde se často drží nejvíce špíny. Vydrhneme vypouštěcí otvor ve spodní části. Péči věnujeme i WC štětce, kterou při úklidech i pravidelně měníme. Nakonec všechno ještě pořádně omyjeme a záchodová mísa září jako nová.

Vytištěno z webu www.ekologickyuklid.eu od EkoBIT Ekologický úklid
Úklidové služby Praha

Podobné články

Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak uklízet ekologicky a být maximální šetrný k přírodě a životnímu prostředí.

Velký jarní úklid snadno a rychle.

Jarní nálada je už pomalu cítit v probouzející se přírodě. Abychom proudící energii a jarní optimismus pocítili také u nás doma, je třeba prostor řádně uklidit.

Celý článek

Úklid nemusí být jen nepříjemná a obtěžující práce

K čištění a ošetřování předmětů v domácnosti používaly naše babičky snadno dostupné, účinné a levné přírodní prostředky i suroviny. Pojďme se podívat jaké.

Celý článek

Chcete prodat nebo pronajmout byt či dům? Úklid je základ.

Chystáte se do většího, přesídlujete do domku na vesnici nebo jste zdědili byt a chcete ho pronajmout? Pak bude určitě potřeba svůj starý domov připravit.

Celý článek

Jak na jaře uklidit byt podle Feng šuej?

Jako každý rok na řadě pořádný jarní úklid. Takové jarní uklízení může nejen namáhavé. Dejte mu řád a inspirujte se čínskou filozofií Feng šuej!

Celý článek