Jak pečovat o koženou sedačku?

Jak pečovat o koženou sedačku?

Kožené sedačky jsou v dnešní době velmi častou a oblíbenou součástí českých domácností. Jejich drobnou nevýhodou ale je, že jsou velmi náročné na údržbu. Vyžadují totiž čištění nejrůznějšími speciálními přípravky, pravidelnou impregnaci a obecně velmi šetrné zacházení. Jen tak vám totiž kožená sedačka vydrží doma dostatečně dlouhou dobu.

Sedačkám z kůže obecně nesvědčí hlavně sušší a teplejší prostředí. V tom totiž sedačky ztrácí svou typickou pružnost a začínají praskat i tvrdnout. Z tohoto důvodu je klíčové její správné umístění. Vyhněte se hlavně okolí krbu nebo topení. Také se snažte, aby na ni co nejméně svítil sluneční svit.

Klíčovou vlastností ve vztahu ke koženým sedačkám je šetrnost. Nesedejte na ně v džínách, opasku nebo v bundě. Problém to může být hlavně pro světlejší sedačky, které mají tendenci se rychle špinit. Nepokládejte na ně raději ani žádné reklamní tiskoviny nebo časopisy. Ty totiž mohou také pouštět barvu a kůži sedačky až nebezpečně pošpinit.

Pokud se ptáte na impregnaci, tak vhodné je koženou sedačku impregnovat pravidelně, a to asi dvakrát ročně. K první aplikaci impregnace by mělo dojít ideálně hned po nákupu, k té druhé pak asi po šesti měsících. Při impregnaci nezapomeňte na velmi jemný hadřík, který povrh kožené sedačky snadno nepoškodí.

Zásadní rovněž je, abyste při čištění kožených sedaček používali jen takové přípravky, které jsou určené přímo pro čištění kůže, na což při úklidech domácností určitě nezapomínejte.

Vytištěno z webu www.ekologickyuklid.eu od EkoBIT Ekologický úklid
Úklid bytových domů

Podobné články

Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak uklízet ekologicky a být maximální šetrný k přírodě a životnímu prostředí.

10 zaručených tipů na (nejen) jarní úklid

Stanovte si jasné cíle a ty dodržujte. Důležité je si pojem “jarní úklid“ rozfázovat na dílčí úkoly. Tyto úkoly by se měly koncentrovat vždy na jedno místo.

Celý článek

Velký jarní úklid snadno a rychle.

Jarní nálada je už pomalu cítit v probouzející se přírodě. Abychom proudící energii a jarní optimismus pocítili také u nás doma, je třeba prostor řádně uklidit.

Celý článek

Úklid nemusí být jen nepříjemná a obtěžující práce

K čištění a ošetřování předmětů v domácnosti používaly naše babičky snadno dostupné, účinné a levné přírodní prostředky i suroviny. Pojďme se podívat jaké.

Celý článek

Chcete prodat nebo pronajmout byt či dům? Úklid je základ.

Chystáte se do většího, přesídlujete do domku na vesnici nebo jste zdědili byt a chcete ho pronajmout? Pak bude určitě potřeba svůj starý domov připravit.

Celý článek