Jak ušetřit za teplo

Jak ušetřit za teplo

Na většině území České republiky už byla v minulých dnech zahájena topná sezóna. Ta ale oproti předešlým létům přidělává mnoha lidem vrásky na čele. Energetické zdroje v Evropě totiž za posledních několik měsíců silně zdražily a spotřebitelé i firmy tak řeší, jak v oblasti vytápění alespoň trochu ušetřit. Podobně jsme na tom i my v EkoBIT. Existují však chytré způsoby, jak výdaje na vytápění alespoň trochu snížit a není to vůbec těžké.

Ústřední topení nijak neblokujte. Očistěte ho od prachu i dalších nečistot. Sundejte dlouhé záclony, které by jinak radiátory překrývaly a bránily tepelnému proudění. Zároveň není vhodné na ústředním topení sušit oblečení, neboť se kvůli tomu snižuje jeho účinnost.

Když během podzimních a zimních měsíců náhodou zrovna svítí sluníčko, nechte ho proudit dovnitř. Slunce totiž dokáže přes sklo místnost poměrně dobře ohřívat. Díky tomu tak na chvíli můžete ztlumit nebo i úplně vypnout drahé topení.

Skvělou možností a příležitostí zároveň je i zaizolování trubek u radiátoru, který netopí. Voda, která do takového vypnutého radiátoru teče, tak nebude zbytečně ztrácet na teplotě.

Zároveň se snažte ve Vašich domácnostech více zavírat dveře. Teplo tak nebude zbytečně unikat na chodbu nebo do vedlejšího pokoje, kde se příliš nepohybujete.

Skvělou věcí do každé domácnosti je i termostat. Je totiž poměrně zbytečné, aby se domácnost vytápěla po celý den na maximum ve chvíli, když doma zrovna nejste. Díky tomu tak nebude propalovat peníze ve chvíli, když jste zrovna v práci nebo na výletě.

Nezapomínejte své domovy řádně větrat, aby se nemohli tvořit plísně. V případě, že se plísně i přes to vyskytnout, můžete použít naši dezinfekci ozónem, která je všechny bezpečně a ekologicky zlikviduje.

Vytištěno z webu www.ekologickyuklid.eu od EkoBIT Ekologický úklid
Více o úklidu domácností

Podobné články

Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak uklízet ekologicky a být maximální šetrný k přírodě a životnímu prostředí.

10 zaručených tipů na (nejen) jarní úklid

Stanovte si jasné cíle a ty dodržujte. Důležité je si pojem “jarní úklid“ rozfázovat na dílčí úkoly. Tyto úkoly by se měly koncentrovat vždy na jedno místo.

Celý článek

Velký jarní úklid snadno a rychle.

Jarní nálada je už pomalu cítit v probouzející se přírodě. Abychom proudící energii a jarní optimismus pocítili také u nás doma, je třeba prostor řádně uklidit.

Celý článek

Úklid nemusí být jen nepříjemná a obtěžující práce

K čištění a ošetřování předmětů v domácnosti používaly naše babičky snadno dostupné, účinné a levné přírodní prostředky i suroviny. Pojďme se podívat jaké.

Celý článek

Chcete prodat nebo pronajmout byt či dům? Úklid je základ.

Chystáte se do většího, přesídlujete do domku na vesnici nebo jste zdědili byt a chcete ho pronajmout? Pak bude určitě potřeba svůj starý domov připravit.

Celý článek