Kuchyň srdcem domova: jak se starat o kuchyň na míru

Kuchyň srdcem domova: jak se starat o kuchyň na míru

Láska prochází žaludkem, a kde jinde prohlubovat lásku v rodině než právě v kuchyni. Kuchyně na míru se ve všech ohledech přizpůsobí vám i všem členům domácnosti. V tomto článku se dozvíte, jak se o kuchyň na míru starat, aby stále byla funkční a vypadala jako nová i po letech.

Všeobecné tipy, jak pečovat o svou kuchyň

Pokud plánujete pořízení kuchyňské linky na míru dle vašich potřeb, musíte se připravit na údržbu, s kuchyní spojenou.

 • Pravidelně utírejte prach a nečistoty z pracovních ploch a skříněk.
 • Používejte jemné čisticí prostředky, jako jsou mýdlo a voda, nebo speciální čisticí prostředky určené pro kuchyně.
 • Používejte pouze měkké hadříky nebo kartáče pro čištění dřezů a kuchyňských spotřebičů.
 • Pravidelně čistěte ventilační systém a filtry, aby se zabránilo usazování tuku a nečistot.
 • Chraňte povrch vaší kuchyně před poškozením od tepla a kyselinami, jako jsou citrony nebo octy. (Kyseliny, jako jsou citrony nebo octy, mohou poškodit povrch kuchyňských pracovních ploch a skříněk. Kyseliny mohou být silné a chemicky reagují s materiálem, který je použitý na vaší kuchyni, což může vést k poškození nebo změně barvy.)
 • Používejte pouze kvalitní kuchyňské náčiní, aby se zabránilo poškození povrchu pracovních ploch a skříněk.
 • Pravidelně kontrolujte a opravte jakékoliv problémy, jako jsou netěsnosti nebo poškozené dveře, aby se zabránilo dalšímu poškození.

Rady pro údržbu kuchyňských spotřebičů a ventilačního systému

Povrchové detaily kuchyňské linky jsou vcelu samozřejmostí a správná hospodyňka si s údržbou umí poradit. Pokud se ale jedná o údržbu spotřebičů a ventilačního systému, zde už může mít i nejlepší hospodyně problém. Jak tedy o spotřebiče pečovat tak, abyste předešli případným komplikacím?

 1. Pravidelně čistěte kuchyňské spotřebiče, jako jsou trouby, mikrovlnné trouby, varné desky a ledničky, aby se zabránilo usazování nečistot a tuku.
 2. Používejte speciální čisticí prostředky určené pro kuchyňské spotřebiče a dbejte na to, abyste se řídili pokyny výrobce pro čištění.
 3. Pravidelně čistěte filtry ventilačního systému a vyměňujte je, jakmile jsou zanesené nečistotami.
 4. Používejte odtahový systém při vaření, aby se zabránilo usazování tuku na stěnách a stropu.
 5. Pravidelně kontrolujte ventilační systém, abyste se ujistili, že funguje správně a že nejsou žádné netěsnosti nebo problémy.
 6. Pokud se objeví problémy s ventilačním systémem nebo kuchyňskými spotřebiči, okamžitě kontaktujte odborníka na opravy.

Při pořízení kuchyně na míru vás po celou dobu garance bude zastupovat daná firma, proto se neváhejte s jakýmikoli dotazy obracet přímo na ně. Nadstandardní službou může být například i pozáruční garance jako je to u www.zarizujibyt.cz.

Vytištěno z webu www.ekologickyuklid.eu od EkoBIT Ekologický úklid
Více o úklidu domácností

Podobné články

Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak uklízet ekologicky a být maximální šetrný k přírodě a životnímu prostředí.

Velký jarní úklid snadno a rychle.

Jarní nálada je už pomalu cítit v probouzející se přírodě. Abychom proudící energii a jarní optimismus pocítili také u nás doma, je třeba prostor řádně uklidit.

Celý článek

Úklid nemusí být jen nepříjemná a obtěžující práce

K čištění a ošetřování předmětů v domácnosti používaly naše babičky snadno dostupné, účinné a levné přírodní prostředky i suroviny. Pojďme se podívat jaké.

Celý článek

Chcete prodat nebo pronajmout byt či dům? Úklid je základ.

Chystáte se do většího, přesídlujete do domku na vesnici nebo jste zdědili byt a chcete ho pronajmout? Pak bude určitě potřeba svůj starý domov připravit.

Celý článek

Jak na jaře uklidit byt podle Feng šuej?

Jako každý rok na řadě pořádný jarní úklid. Takové jarní uklízení může nejen namáhavé. Dejte mu řád a inspirujte se čínskou filozofií Feng šuej!

Celý článek