Mytí oken v zimě

Mytí oken v zimě

Až na výjimky odborníci nedoporučují, aby se okna v zimě myla. V případě nízkých teplot totiž není vhodné na okenní skla dávat horkou vodou a ono namáčení rukou ve studené vodě není během zimního období také zrovna dvakrát příjemné. Pokud je teplota pod hranicí pěti stupňů Celsia, tak svou účinnost ztrácí i celá řada čistících prostředků.

úklidové firmě EkoBIT se do mytí oken během zimy také neradi pouštíme, jelikož je poměrně rizikové. Někdy nám ale nic jiného nezbyde. I díky našim letitým zkušenostem ale máme tipy, které se Vám s mytím oken v zimním období mohou hodit.

Nejvhodnější je v zimě používat hadřík z mikrovlákna, který skvěle saje a nepouští. Výborným pomocníkem během zimy je také stěrka na tyči, díky které okno vždy a rychle ošetříte. Myslete totiž na to, že žádný z materiálů nemá rád prudké změny teploty a působní vody s chemikáliemi celý proces samotnému oknu ještě více stěžujete. Pokud je teplota vzduchu opravdu nízká, mohou mokré šmouhy navíc zamrzat, což může přinést opravdu negativní důsledky.

Pokud by takový materiál třeba přes noc skutečně zamrzl, mohlo by dojít k jeho nenávratnému poškození. Týká se to třeba těsnění.

Během zimy proto vsaďte hlavně na čistící prostředky, jež stojí na bázi alkoholu. Ty totiž svou účinnost jen tak neztratí, a navíc mají poměrně snadno a rychle schnou.

Vytištěno z webu www.ekologickyuklid.eu od EkoBIT Ekologický úklid
Mytí oken a čištění žaluzií

Podobné články

Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak uklízet ekologicky a být maximální šetrný k přírodě a životnímu prostředí.

10 zaručených tipů na (nejen) jarní úklid

Stanovte si jasné cíle a ty dodržujte. Důležité je si pojem “jarní úklid“ rozfázovat na dílčí úkoly. Tyto úkoly by se měly koncentrovat vždy na jedno místo.

Celý článek

Velký jarní úklid snadno a rychle.

Jarní nálada je už pomalu cítit v probouzející se přírodě. Abychom proudící energii a jarní optimismus pocítili také u nás doma, je třeba prostor řádně uklidit.

Celý článek

Úklid nemusí být jen nepříjemná a obtěžující práce

K čištění a ošetřování předmětů v domácnosti používaly naše babičky snadno dostupné, účinné a levné přírodní prostředky i suroviny. Pojďme se podívat jaké.

Celý článek

Chcete prodat nebo pronajmout byt či dům? Úklid je základ.

Chystáte se do většího, přesídlujete do domku na vesnici nebo jste zdědili byt a chcete ho pronajmout? Pak bude určitě potřeba svůj starý domov připravit.

Celý článek