Sortiment papírového programu

Sortiment papírového programu

Jak se zorientovat v sortimentu papírového programu?

Mezi produkty bez kterých se neobejde žádná firma či místo s větším pohybem lidí rozhodně patří sortiment papírového programu. Především se jedná o toaletní papír a papírové ručníky. Jelikož jsou na trhu spousty značek a druhů, nemusí být výběr jednoduchý. Podíváme se tedy na základní členění a druhy.

Jak u toaletních papírů, tak u papírových ručníků je nutné zvážit materiál, který preferujete. Základními typy jsou recyklovaný papír a papír ze 100% celulózy. Recyklovaný papír vyniká především svou nízkou cenou, papír ze 100% celulózy je ale jemnější a příjemnější. Dále je nutné zvážit počet vrstev. Nejstandardnější druhy jsou jednovrstvé a dvouvrstvé papíry.

U toaletních papírů je velice důležitý rozměr a proto musíme znát rozměr zásobníku , který na toaletě máme. Standardní průměry jumbo rolí toaletních papírů jsou 190mm, 230mm a 280mm. Vyjma průměru role sledujte i její návin. Role se stejným průměrem, ale od jiného výrobce mohou mít rozdíl v návinu i desítky metrů a to už může být v přepočtu na metr velký finanční rozdíl. Méně obvyklými variantami toaletních papírů jsou role se středovým odvíjením a skládaný toaletní papír.

U papírových ručníků rozlišujeme dva základní typy a to jsou skládané ZZ ručníky (nejběžnější) a papírové ručníky v roli. Skládané ZZ ručníky jsou sice běžnější a nejsou drahé, ale jejich spotřeba není zanedbatelná jelikož si jich každý vytáhne ze zásobníku nespočet na jedno utření tím spíše pokud jsou nekvalitní. Papírové ručníky na roli z pravidla vychází opticky při nákupu finančně dráž, ale úsporu můžete očekávat na jejich spotřebě.

toaletní papír

Vytištěno z webu www.ekologickyuklid.eu od EkoBIT Ekologický úklid
Úklid kanceláří

Podobné články

Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak uklízet ekologicky a být maximální šetrný k přírodě a životnímu prostředí.

10 zaručených tipů na (nejen) jarní úklid

Stanovte si jasné cíle a ty dodržujte. Důležité je si pojem “jarní úklid“ rozfázovat na dílčí úkoly. Tyto úkoly by se měly koncentrovat vždy na jedno místo.

Celý článek

Velký jarní úklid snadno a rychle.

Jarní nálada je už pomalu cítit v probouzející se přírodě. Abychom proudící energii a jarní optimismus pocítili také u nás doma, je třeba prostor řádně uklidit.

Celý článek

Úklid nemusí být jen nepříjemná a obtěžující práce

K čištění a ošetřování předmětů v domácnosti používaly naše babičky snadno dostupné, účinné a levné přírodní prostředky i suroviny. Pojďme se podívat jaké.

Celý článek

Chcete prodat nebo pronajmout byt či dům? Úklid je základ.

Chystáte se do většího, přesídlujete do domku na vesnici nebo jste zdědili byt a chcete ho pronajmout? Pak bude určitě potřeba svůj starý domov připravit.

Celý článek