Správné mytí podlahy

Správné mytí podlahy

Mytí podlah asi každý z nás moc dobře zná. Pro mnohé je to ta nejméně oblíbená část pravidelného úklidu. Existuje však několik vychytávek, jak mít v domácnosti vytřeno rychle i efektivně.

První a velmi důležitý krok spočívá v důkladném vyluxování celého bytu. Díky vysavači se totiž z podlah odstraní i ty nejmenší prachové částečky, které mohou běžnému vytírání dělat i nemalé problémy. Samotné vytírání je následně lehčí a člověk se při něm tolik nenadře. Jelikož jako společnost EkoBIT se pravidelnými ekologickými úklidy už několik let pečlivě zaobíráme, tak dobře víme, že vysávání musí vždy vytírání předcházet.

Do úklidu se podle nás vyplatí i trochu zainvestovat. S obyčejným koštětem nebo mokrým hadrem se totiž nejenže daleko více natrápíte, podlahy ale hlavně ani příliš dobře nevytřete. Kvalitní a moderní mop by v dnešní době neměl chybět v žádné domácnosti. Jde o šikovného pomocníka, díky kterému bude ve vaší domácnosti vytřeno kvalitně a efektivně.

U nás v EkoBIT jsme zjistili, že velmi důležitá je i samotná technika vytírání. Velká část populace už léta s oblibou vytírá tak, že koštětem či mopem pohybují stejně, jako kdyby v ruce drželi vysavač. My ale můžeme doporučit takzvanou osmičkovou metodu, díky které se vám podaří smýt z podlah veškerou špínu. Běžnému stíracímu způsobu totiž podle nás už dávno odzvonilo.

A ještě jeden tip na závěr. Na luxování, kterému jsme se v tomto článku již věnovali, opravdu nezapomínejte. Už od nepaměti totiž platí zásada, že čím častěji se bude podlaha luxovat, tím méně bude nutné vytírat. Díky častějšímu luxování nebudou na podlahách zůstávat nečistoty, které by jinak mohly snadno zaneřádit celý byt.

Vytištěno z webu www.ekologickyuklid.eu od EkoBIT Ekologický úklid
Strojové čištění čalounění

Podobné články

Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak uklízet ekologicky a být maximální šetrný k přírodě a životnímu prostředí.

Jak se zbavit mastných skvrn

Mastnota patří do kategorie nejobávanějších a současně nejhůře odstranitelných druhů znečistění. Mastnota...

Celý článek

Kuchyň srdcem domova: jak se starat o kuchyň na míru

Láska prochází žaludkem, a kde jinde prohlubovat lásku v rodině než právě v kuchyni. Kuchyně na míru se v...

Celý článek

Čištění dřevěných schodů

Dřevěné schody jsou pěkným interiérovým prvkem každé domácnosti. Jejich obliba v případě novostaveb v pos...

Celý článek

Jak čistit žehličku

I žehličky čas od času potřebují adekvátní péči. Jinak na nich totiž mohou zůstat poněkud nevzhledné skvr...

Celý článek