Úklid po morčatech

Úklid po morčatech

Radost i starost. To nám často přidělávají domácí mazlíčci. Aby se jim dobře dařilo, potřebují k tomu i zdravé, a hlavně čisté prostředí. Nejvíce úklidových starostí nám přidělávají často morčata. Klec jim čistíme v řadě případů nedostatečně a méně, než by se v ideálním případě mělo. Tím však ale můžeme v krajním případě ohrozit i jejich zdraví. I proto je vhodné myslet na triky, díky kterým si celý úklidový proces můžeme znatelně zkrátit.

Klec morčete se ve většině případů neobejde bez každodenního čištění. Měli bychom z ní odstraňovat přebytečné potraviny, které morče nestihlo sníst. Díky horké vodě bychom měli vymýt všechny misky a následně je utřít do sucha. Pravidelně jim nahrazujme i seno, které by mělo být vždy pořádně čerstvé.

Generální úklid potřebuje klec morčete alespoň jednou týdně. K tomu se hodí gumové rukavice, kyselina citrónová, papírové ručníky a rozprašovač s octovým roztokem. Z klece nejprve vše pořádně vyjměte a poté umyjte horkou vodou. Vystříkejte ji octem v rozprašovači a nechte alespoň po dobu deseti minut působit. Klec pak opláchnete a vytřete do sucha.

Ocet je pro úklid domácnosti opravdu skvělým pomocníkem a hodí se i pro celou řadu dalších ekologických úklidů. Ocet totiž nejen čistí, ale i dezinfikuje. Zbavuje i zápachu.

Při úklidech příbytků morčat se zaměřte i na to, aby Vaši miláčci měli pod sebou suchou podestýlku. Ta mokrá jim totiž může způsobit infekci horních cest dýchacích nebo třeba zánět očí, a to byste jim opravdu způsobit nechtěli.

Vytištěno z webu www.ekologickyuklid.eu od EkoBIT Ekologický úklid
Více o úklidu domácností

Podobné články

Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak uklízet ekologicky a být maximální šetrný k přírodě a životnímu prostředí.

Jak se zbavit mastných skvrn

Mastnota patří do kategorie nejobávanějších a současně nejhůře odstranitelných druhů znečistění. Mastnota...

Celý článek

Kuchyň srdcem domova: jak se starat o kuchyň na míru

Láska prochází žaludkem, a kde jinde prohlubovat lásku v rodině než právě v kuchyni. Kuchyně na míru se v...

Celý článek

Čištění dřevěných schodů

Dřevěné schody jsou pěkným interiérovým prvkem každé domácnosti. Jejich obliba v případě novostaveb v pos...

Celý článek

Jak čistit žehličku

I žehličky čas od času potřebují adekvátní péči. Jinak na nich totiž mohou zůstat poněkud nevzhledné skvr...

Celý článek