Čištění koberců

Co obnáší čištění koberců?

Profesionální čištění koberců je určeno pro koberce kde probíhá pouze povrchové vysávání a kvůli tomu se na nich neustále usazují nečistoty a časem ztrácí původní barvu. Naši vyškolení zaměstnanci vás nečistot zbaví.

Čištění koberců probíhá pomocí extraktoru a to mokrou cestou, za pomocí speciálních čistících přípravků. Extrémně znečištěné plochy velkých prostor probíhají nejprve kartáčovou hlavou, posléze pomocí extraktoru, který dokáže odstranit i několik let usazenou nečistotu.

I když pravidelně koberec
čistíte, ve struktuře
koberce se usazuje:

Prach

Prach ve vašem koberci je z okolí vašeho domu. Z rušné silnice vedle vašeho domu. Můžete si ho donést na botách. Prach patři mezi časté alergeny. Může znamenat obtíže pro astmatiky.

Odumřelé kožní buňky

Vaše kůže se přirozeně obnovuje. Kožní buňky mají životnost jeden měsíc. Potom se odlupují. Buňkami se v koberci živí roztoči.

Skvrny

Obvyklým důvodem strojového čištění koberců je odstraňování skvrn. Skvrny můžou vzniknout rozlitím vína, kafe nebo jiného nápoje či látky. Je důležité pamatovat si z čeho vznikla skvrna. Znalost znečištění ulehčuje čištění koberce. Při čištění skvrn je nutné použít specifickou úklidovou chemii.

Drobky z jídla

Dávejte pozor na stolování. Drobečky z vašeho jídla poskytují živnou půdu pro bakterie, plísně atd.

Bakterie

Zbystřete pokud máte dlouhotrvající nemoc. Může to být způsobeno usazením bakterií ve vašem bytě právě z důvodu špatného čištění koberců.

Roztoči

Roztoči v koberci nežijí. Ale mohou se objevit v matracích, peřinách a v čalouněních sedaček. Roztoči se živí mrtvými kožními buňkami. Největším alergenem jsou výkaly roztočů. Ty se mohou z výskytu roztoče dostat i do koberce.

Plísně

Plísně se v koberci tvoří při vyšší teplotě a vlhkosti. Při mokrém čištění schne koberec cca 8 hodin. Pokud při čištění použijete běžný prostředek může více uškodit než pomoci. Je nutné ověřit jaké prostředky používá úklidová firma. Při mokrém extrakčním čištění používáme antibakteriální a fungicidní prostředek. Antibakteriální prostředek odstraní riziko vzniku plísní po čištění koberce.

Podle hygienické stanice je lepší se mokrému čištění koberců vyhnout, pokud není možné koberec a podklad nechat úplně vyschnout. Při nedokonalém vyschnutí koberce mnohou vznikat plísně. Právě plísně a bakterie z koberců mohou vést k dlouhodobým onemocněním dětí i dospělých.

Čištění koberců od EkoBIT

Svým zákazníkům doporučujeme i jak o koberec pečovat, aby se snadno nestal hnízdem zbytečných alergenů a nemocí.

Ceny čištění koberců a ošetření podlah sdělíme po telefonickém upřesnění. V případě silného znečištění se ceny individuálně upravují na místě.

Při prvním objednávce platba na místě v hotovosti. Pro stálé klienty platba se splatností 14 dní.
Při dlouhodobém zájmu o naše služby nabízíme slevy.

NECHTE SI OD NÁS ZAŘÍDIT ÚKLID

* Všechny položky označené hvězdičkou je nutno vyplnit pro správné odeslání kontaktního formuláře